×

Jakub Václavovič

jv

Co ve škole dělám

Ve škole působím nejen jako družinář. Podílím se na sportovních aktivitách, výletech, činnosti PC týmu a věnuji se tomu, jak funguje školní samospráva. Kromě toho také do školy přináším enviromentální, sociální a politická témata. Rád jsem venku a snažím se být u co nejvíc aktivit po vyběhnutí ze dveří.

Vzdělání a studia

Po maturitě a několika brigádách v průběhu studií jsem se rozhodl vycestovat do zahraničí. Pracovní zkušenosti v USA a Německu pro mě byly důležitou školou života a pomohly mi objevit, čemu se chci v životě věnovat. Na Vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra jsem pak vystudoval obor vychovatelství a nadále se rád vzdělávám neformálně. Jako dlouholetý skaut jsem absolvoval několik kurzů pro skautské vedoucí, mimo jiné také rekvalifikační kurz Zdravotní zotavovacích akcí nebo kurz Respektovat a být respektován.

Profesní zkušenosti

Od 15 let se spoluúčastním na vedení skautského oddílu. V rámci skautingu jsem se věnoval také dobročinným akcím jako “Postavme školu v Africe” nebo strávil 2 měsíce v USA jako instruktor na místním skautském táboře. V roce 2014 jsem rozjížděl první ročník skautských příměstských táborů (primestskyplzen.cz) jako programový vedoucí běhu a vedoucí propagace a setrval na této pozici 3 roky. Rok jsem strávil v Německu jako au-pair a asistent ve školce. V Donum Felix pracuji druhým rokem.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Zajímám se o přírodu a udržitelný životní styl. Rád sportuji, cvičím jógu a věnuji se několika odvětvím nového cirkusu (točení s poi a tyčí, žonglování, slackline). Mám za sebou řadu skupinových i individuálních vystoupení jako fire performer, momentálně se věnuji žonglérskému projektu s názvem Juggling Invest. Baví mě nízkonákladové cestování a velmi amatérsky, ale s o to větší radostí si zahraji na všemožné perkusní hudební nástroje. S hnutím Food not Bombs se věnuji pomoci lidem bez domova a v tíživé sociální situaci. Jsem také aktivním členem České pirátské strany.

Proč projekt Donum Felix

Protože mám rád svobodu. Mě samotnému koncept školní výuky nevyhovoval, postrádal jsem kromě svobody i možnost věnovat se zájmům, které jsem ve škole uplatnil pramálo. Vždy mě bavilo pracovat s dětmi a když se ke mě dostaly informace o svobodných školách, tak jsem se pro tento koncept nadchl a bylo mi jasné, že v takové škole někdy chci pracovat. Jsem rád za možnost podílet se na projektu, který mi dává smysl a přinést do něj něco z toho, co mě zajímá a baví.

 

ja.vaclavovic@email.cz