×

Jakub Václavovič

foto-kuba-1

Co ve škole dělám

Ve škole působím jako družinář. Podílím se na sportovních aktivitách a výletech. Nejradši jsem venku a tak se budu snažit být u co nejvíc aktivit po vyběhnutí ze dveří.

Vzdělání a studia

Po maturitě a několika brigádách jsem se rozhodl vycestovat do zahraničí. Pracovní pobyty v USA a Německu pro mě byly důležitou školou života a pomohly my objevit, čemu se chci v životě věnovat. Jako dlouholetý skaut jsem absolvoval několik kurzů pro skautské vedoucí, rekvalifikační kurz Zdravotní zotavovacích akcí a kurz Respektovat a být respektován. V současné době dálkově studuji VŠTVS Palestra, obor Vychovatelství.

Profesní zkušenosti

Od 15 let se spoluúčastním na vedení skautského oddílu. V rámci skautingu jsem se věnoval také dobročinným akcím jako “Postavme školu v Africe” nebo strávil 2 měsíce v USA jako instruktor na místním skautském táboře. V roce 2014 jsem rozjížděl první ročník skautských příměstských táborů (primestskyplzen.cz) jako programový vedoucí a vedoucí propagace a setrval na této pozici 3 roky. Rok jsem strávil v Německu jako au-pair a pomocný pracovník ve školce.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Zajímám se o trvale udržitelný rozvoj, přírodu a ekologii a snažím se tomu co nejvíce přizpůsobovat svůj každodenní život. Rád sportuji, cvičím ashtanga jógu a věnuji se několika odvětvím nového cirkusu (točení s poi a tyčí, žonglování, slackline). Mám za sebou řadu skupinových i individuálních vystoupení jako fire performer. Baví mě cestování a velmi amatérsky, ale s o to větší radostí si zahraji na všemožné perkusní hudební nástroje.

Proč projekt Donum Felix

Mě samotnému koncept školní výuky nevyhovoval, postrádal jsem svobodu a možnost věnovat se zájmům, které jsem ve škole uplatnil pramálo. Vždy mě bavilo pracovat s dětmi a když se ke mě dostali informace, jak to lze dělat jinak, silně mě koncept svobodných škol zaujal. Jsem rád za možnost podílet se na projektu, který mi dává smysl a přinést do něj něco z toho, co mě zajímá a baví.

 

ja.vaclavovic@email.cz