×

Jana Udatná

foto-Jana 1

Co  ve škole dělám

Od září 2016 uplatňuji své pedagogické zkušenosti jako speciální pedagog na první pobočce Montessori základní škole ve Slaném (www.facebook.com/MontessoriSlany), kterou ZŠ Donum Felix otevřela. Od ledna 2017 jsem se stala zástupkyni pro tuto pobočku a starám se o ekonomické, organizační a personální záležitosti.

Vzdělání a studia

Po gymnáziu (1983) jsem začala pracovat ve školství v mimoškolní výchově a během let jsem si postupně doplnila vzdělání (SPgŠ – vychovatelství i předškolní výchova, FTVS UK – učitelství TV a PV pro zdravotně postižené na 2. a 3. stupni). Pracovala jsem v mateřské škole, učila jsem děti v praktické škole, na speciálním učilišti a elementaristiku na speciální škole (Korálek Kladno).

Profesní zkušenosti

V roce 2000 jsem absolvovala vzdělávací kurz Montessori vedený rakouskými lektorkami a tento způsob práce s dětmi (a také životní přístup) mě nadchl. Začala jsem prvky Montessori používat při práci s dětmi se speciálními potřebami a během 5 let praxe jsem viděla, jak se v podmínkách, které Montessori nabízí, dětem úžasně daří, jak mohou být samostatné a tvořivé. Z místa za katedrou jsem odešla po 20 letech ve chvíli, kdy jsem se cítila unavená a chtěla jsem pro sebe najít novou motivaci a pracovní prostor. To jsem našla v oblasti vzdělávání dospělých. Od roku 2005 pracuji v neziskovém sektoru na projektech, které se týkají školství, inovací ve školství a vzdělávání učitelů. Řídila jsem projekty Malé granty, Minimalizace šikany, Montessori pro inkluzi, Šance pro vaše dítě, Rozvoj pedagogů MŠ Montessori a podílím se na projektu Inkluze v organizaci Člověk v tísni.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Mám dospělou dceru, baví mě zahrada a tvořit něco rukama (keramika, šití, patchwork, malování na hedvábí), těší mě moje rodina, zahrada, můj pes a mám ráda kočky. Ráda řídím auto, klidně i daleko. A mám ráda výzvy.

udatna@gmail.com