Lenka Hnízdová

Co ve škole dělám

Od února 2018 dělám “různé papíry”. Zajišťuji chod školy, platby, smlouvy, administrativu. Komunikuji s dodavateli, úřady. Komunikuji s rodiči o praktických úkonech a každodenním dění.

Vzdělání a studia

Na Gymnáziu Nad Alejí v Praze 6 jsem studovala ve třídě se specializací na matematiku a fyziku. Na Technické univerzitě v Liberci jsem vystudovala učitelství matematiky a angličtiny pro 2. stupeň ZŠ.

Profesní zkušenosti

Po studiích jsem odcestovala do Jihoafrické republiky a vyzkoušela si práci obchodního zástupce, hostesky, viděla jsem hodně z tamní úchvatné přírody a seznámila se s jinými kulturami. Po návratu jsem střídavě pracovala na odborných a manažerských pozicích v průzkumu trhu (ACNielsen, GfK) a marketingu (Douwe Egberts, Kostelecké uzeniny, Emco). Ve škole Donum Felix jsem v prvním roce pracovala jako pedagog, potom jako družinářka a výdej obědů.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Na mateřské dovolené jsem vymyslela a pořádala dobročinné obědy pro maminky na mateřské, výtěžek byl určen pro rodiny nemocných dětí. Zajímám se o permakulturu, udržitelný rozvoj, přírodní stavitelství, výživu, alternativní léčebné metody, věřím na duchovní příčiny nemocí, podporuji nákupy lokálních výrobků a surovin, ráda chodím bosa a jím plevel. Hrajeme se syny PokémonGo, a při zavedení pětkových raidů jsem zakládala a koordinovala skupinový chat pro raidy v Kladně.

Proč projekt Donum Felix

Mám dva syny, Filipa (2007) a Lukáše (2009). Filipa jsem ve školním roce 2014/2015 měla jako prvňáčka v režimu domácího vzdělávání, dopřála jsem nám všem svobodu, a ke vzdělání jsme přistupovali formou „unschoolingu“, mladší byl doma s námi, oficiálně předškolák. Vlastní zkušenost s mými dětmi mi potvrzuje víru, že děti se rychle naučí vše, co potřebují a co je zajímá, a není potřeba je cokoli vyučovat a vědomosti jim vnucovat násilím.

Školu Donum Felix jsem pro nás tři v roce 2015 vybrala jako možnost být nadále spolu, umožnit synům vzdělávání společně s partou kamarádů v bezpečném demokratickém prostředí, a být zároveň užitečná pro další studenty. V únoru 2018 jsem se do týmu vrátila na pozici manažerky, a po měsíci konstatuji, že jsem v té pozici nesmírně šťastná a spokojená, a s šanony, smlouvami, fakturami a organizačními emaily se cítím jako ryba ve vodě.

lenka.hnizdova@donumfelix.cz