×

Nina Herinková

nina_herinkova_small

Co budu ve škole dělat

Chci být pro děti partnerem a průvodcem při jejich objevování světa a učení. Díky své zkušenosti s učením v „běžné“ škole vím, co děti motivuje, či naopak a hlavně, co je brzdí a nebaví, čeho se každé ráno bojí. Ráda bych se vydala novou cestou – cestou radosti, důvěry a přátelství. Ze školy bych proto chtěla udělat bezpečné místo, kam se budou děti každé ráno těšit, kde se budou cítit bezpečně a bude naplněna jejich vrozená touha objevovat a učit se přirozenou cestou. Pro Donum Felix budu pracovat jako učitelka.

Vzdělání a studia

Vystudovala jsem SPgŠ v Praze 6. Dále jsem studovala učitelství pro 1. stupeň na Fakultě pedagogiky UK v Praze. Nyní si doplňuji kvalifikaci speciálního pedagoga – vychovatelství, učitelství 1. stupeň na UJAK v Praze. Absolvovala jsem řadu kurzů v oblasti výchovy a vzdělávání dětí.

Profesní zkušenosti

Téměř deset let se pohybuji ve školství jako pedagog na 1. stupni ZŠ. Prošla jsem školou klasickou i školou málotřídní. V rámci své třídnické činnosti jsem spolupracovala na projektu „ Sám sebou“ – manželů Kašparových. Také jsem se účastnila práce pro organizaci Člověk v tísni v rámci projektu – Inkluze do škol. Vedla komunitní kruh, tvořila individuální vzdělávací plány pro děti se specifickými poruchami učení.

Zájmy, zaměření, další projekty

Mám 3 vlastní děti a osud tomu chtěl, že mi do rodiny přivál ještě další, čtvrté dítě. Působím jako dobrovolník v útulku pro psy. Mezi mé koníčky patří pečení dortů, jízda na in-line bruslích, malování a zahrada.

Účastnila jsem se školního projektu s nadací Grand Circle Foundation (USA)

Proč projekt Donum Felix

Škola Donum Felix je pro mě především veliká výzva. Možnost naplnit svůj sen o škole beze strachu. O škole otevřené dětem a rodičům, škole naslouchající, pomáhající a inspirující. Ráda bych zde uplatnila demokratické postupy v učení. Dopřála dětem a dospívajícím osobní svobodu spojenou se zodpovědností.

n.herinkova@seznam.cz