Šárka Štroufová

Co ve škole dělám

Nyní jsem na mateřské dovolené.

Vzdělání a studia

Vystudovala jsem sociálně právní akademii (1999). Absolvovala jsem kurzy: projektový manažer ESF, Lektor komunitního vzdělávání, Respektovat a být respektován.

Profesní zkušenosti

Pracovala jsem na úřadě státní sociální podpory, jako vychovatelka ve škole, manažerka projektu, asistentka ředitele ZŠ, naposledy jako koordinátorka vzdělávacího projektu pro pedagogy.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Zajímám se o kritické myšlení, nenásilnou komunikaci, svobodné vzdělávání. Baví mě technické záležitosti, elektronika, ráda připravuji akce pro děti a dospělé. Můj koníček je fotografování.

Proč projekt Donum Felix

Mám dva syny ve věku 2. stupně ZŠ. Již od školky jsme věděli, že chceme jiné vzdělávání. Děti jsme dováželi do jiné obce, kde se nám líbil přístup paní učitelky. Když byl čas dát staršího syna do 1. třídy, neměli jsme jinou možnost, než zápis do klasické školy. Během půl roku jsme věděli, že toto není naše cesta. Našli jsme malotřídní školu v Zákolanech, kam jsme denně dojížděli 80 km. Zvažovala jsem také založení sdružené školy, okolnosti však nebyly nakloněny. Starší syn začal jezdit do Montessori školy v Kladně, což byl to pro nás důvod prodat dům a přestěhovat se blíže ke Kladnu; nyní je také mladší syn v páté třídě. Okolnosti nás svedly dohromady s ostatními kolegy zakladateli a rozhodli jsme se, že založíme demokratickou školu.

 

sarka.stroufova@donumfelix.cz